19th Ave New York, NY 95822, USA
[fwp_borano_title title=”Villa Richter” link=”” tag=”h2″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”0″ title_color=”” extra_class=””][fwp_borano_title title=”Případová studie” link=”” tag=”h4″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”0″ title_color=”#7c7c7c” extra_class=””]

Touto případovou studií bych vám chtěl přiblížit, jak může probíhat fotografická zakázka a jaké z ní mohou být výstupy. Zejména pak můj způsob práce a co je potřeba udělat, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Zároveň se můžete přímo podívat na rozdíl před a po úpravách fotografií, kde vám přibližuji mé možnosti, co z fotografií dokáži “vytáhnout” v rámci jejich editace, která tvoří nedílnou a podstatnou část mé práce.

Začátkem roku 2019 jsme se s Villa Richter dohodli na nafocení objektu vily a přilehlé vinice pro účely propagace tamější restaurace a prostor jako takových. Zákazník započal rekonstrukci některých místností a chtěl tedy mít aktuální fotky na svém webu, soc. sítích i tištěných letácích v rámci propagace konkrétních akcí.

Dohodnutý rozsah práce zahrnoval nafocení zimních exteriérů a jarních exteriérů i interiérů. První fotografie tak vznikla 3.2. 2019 a poslední až 2.6. 2019.

Vyjádření zákazníka

“Marek Ondráček je profesionál, vždy připravený a se zodpovědným přístupem k práci. Výsledkem spolupráce při pořizování fotografií naší restaurace jsou vysoce kvalitní snímky, které perfektně splnily naše zadání a očekávání.”
 – Jaroslav Hykl, majitel Villa Richter
[fwp_borano_title title=”Realizace” link=”” tag=”h3″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”1″ separator_pos=”separator” title_color=”” extra_class=””][fwp_borano_title title=”Zimní fotografie – exteriér” link=”” tag=”h4″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”0″ title_color=”” extra_class=””]

Zimní fotografování bylo velmi závislé na počasí. To u exteriérů platí skoro vždy, ale čekání, jestli v Praze nasněží, je poslední dobou ještě specifičtější. Jakmile začalo sněžit, ihned jsem využil podmínek, které nemusí mít dlouhého trvání.

Zimní fotografie vypadají obzvláště dobře večer. Znamená to využít poměrně krátký časový úsek, kdy je zbývající světlo oblohy a umělé osvětlení v rovnováze. Padající sníh je prakticky nemožné zachytit, proto je případně nutné jej dodat v post processu. Fotografie to pomáhá oživit a navodit tu správnou atmosféru.

Pro doplnění jsem vyfotil také několik fotografií za svítání, pro zachycení měkkého ranního světla nad Prahou.

[fwp_borano_title title=”Ukázka úpravy fotografií – před a po” link=”” tag=”h4″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”0″ title_color=”” extra_class=””]

Zimní fotografie měly oplývat skutečně zimní atmosférou. Fotografie tedy potřebovala dostat tmavou namodralou barvu v obloze, při zachování teplých barev osvětlení. Zároveň jsem do fotografie dodal sníh, abych ze zimní atmosféry dostal maximum. Všimnout si můžete také oken vily, která původně nesvítila – s trochou práce ale dokážu vyčarovat světlo i tam, kde nebylo.

[wb_vc_before_after_image_comparison before_image=”4878″ after_image=”4879″ image_size=”large”]
[fwp_borano_title title=”Jarní fotografie – interiér a exteriér” link=”” tag=”h4″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”0″ title_color=”” extra_class=””]

Jarní fotografie vznikly během velmi intenzivního víkendového focení. Bylo potřeba sladit samotné focení s probíhajícími svatbami a provozem restaurace, a současně využít konkrétních momentů, kdy panovalo dobré světlo. Fotografie exteriérů měly vyzařovat optimistickou jarní náladu, plnou zeleně a modré oblohy; u interiérů šlo především o zachycení jejich nejzajímavějších prvků (krb, zrcadla, výhled z oken apod.)

Fotografování interiérů (nejen) restaurace vyžaduje úzkou spolupráci se zákazníkem a personálem. Veškeré fotografované místnosti i venkovní sezení bylo pečlivě naaranžováno tak, aby na fotografii co nejlépe vynikl samotný prostor i možnosti prostírání a uspořádání nábytku. Během víkendu vznikla kombinace denních i večerních fotografií, z nichž byl následně proveden užší výběr.

[fwp_borano_title title=”Ukázka úpravy fotografií – před a po” link=”” tag=”h4″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”0″ title_color=”” extra_class=””]

Zvláště v interiérech je mnohem více práce s tím, aby fotografie vypadala opravdu vyváženě, výrazně, a při tom přirozeně. U fotografií níže jsem běžně pořizoval 12-15 záběrů s použitím několika blesků apod., abych je nakonec zkombinoval do finálního snímku. Zvláště fotografie místnosti s krbem pak zahrnuje i pokročilou retuši na stěnách a montáž ohně do krbu. Představuje tak ukázku mých možností práce s fotkami, přičemž zvládám i složitější situace.

[wb_vc_before_after_image_comparison before_image=”4882″ after_image=”4883″ image_size=”large”]
[wb_vc_before_after_image_comparison before_image=”4880″ after_image=”7104″ image_size=”large” wbvcbaic_orientation=”” wbvcbaic_default_offset=”” wbvcbaic_before_text=”” wbvcbaic_after_text=”” wbvcbaic_click_to_move=”” wbvcbaic_move_on_hover=””]
[fwp_borano_title title=”Shrnutí” link=”” tag=”h3″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”1″ separator_pos=”separator” title_color=”” extra_class=””]

Celkem si tato zakázka vyžádala 2 schůzky s obhlédnutím lokality a určováním rozsahu práce; cca 25h samotného fotografování a následně cca 18h editační práce na fotografiích. Jednalo se o svým způsobem mimořádnou zakázku velkého rozsahu. Představuje tak ale dobrou ukázku, co vše může být potřeba skloubit a podchytit, a jaké jsou možnosti z hlediska samotných výstupních fotografií.

V mnoha případech je fotografování jednodušší a rychlejší, stejně tak mohou být i rozsáhlejší a náročnější projekty. Vše je záležitostí domluvy a důkladného průzkumu samotné lokality.

Pokud máte zájem o nafocení Vaší restaurace, domu, bytu, hotelu či jiného prostoru, rád se s Vámi domluvím na osobním setkání – viz sekce Kontakt.