19th Ave New York, NY 95822, USA

Fotografický workshop / FOTOkurz

OVLÁDÁNÍ BEZZRCADLOVKY

začátečníci – mírně pokročilí

Fotografický workshop určený primárně pro majitele fotoaparátů Olympus OM-D a PEN, ale vzhledem k univerzálnosti většiny funkcí a pojmů také bezzrcadlovek jiných značek. První část workshopu je věnována teoretickému výkladu v ateliéru. Druhá část pak fotografování v praxi. V případě pěkného počasí možná varianta focení v exteriéru. V průběhu workshopu se naučíte řádně ovládat svůj fotoaparát a zároveň si vyzkoušíte použití jednotlivých funkcí v konkrétních situacích. Otestujete vhodnost různých ohnisek objektivů a zvládnete také rychlé nastavení fotoaparátu tak, aby vám již žádný moment v budoucnu neunikl.

AKTUÁLNÍ TERMÍN

Místo: Ateliér v Továrně, Praha

8. ÚNORA 2022

Velikost skupiny: 5-15 účastníků

VOLNÁ MÍSTA


29. BŘEZNA 2022

Velikost skupiny: 5-15 účastníků

VOLNÁ MÍSTA


Doba konání: vždy 13:00 – 18:00h

Cena pro 1 osobu: 750 Kč

Cena pro 2 osoby: 1.250 Kč

Pro zakoupení workshopu prosím vyplňte a odešlete formulář na konci stránky.

Pro koho je workshop určen?

  • Majitelé zrcadlovek a zejména bezzrcadlovek libovolné značky (primárně Olympus)
  • Začátečníci až mírně pokročilí – důležité je hlavně nadšení pro věc, ale i pokročilejší fotografové se zde rozhodně mají co přiučit
  • Pro každého, kdo chce lépe porozumět své foto technice a být si jistý v jejím ovládání

Proč se zúčastnit mého workshopu?

Jako lektor vás povedu, abyste se naučili a osvojili si práci s fotoaparátem i kompozicí. Vzhledem k počtu účastníků se navíc mohu věnovat každému do určité míry individuálně. Konkrétněji se pak zaměřuji na:

Ovládání a nastavení fotoaparátu

  • Vysvětlení základních pojmů z hlediska fotografické techniky – clona, závěrka, ISO a další
  • Vysvětlení nejdůležitějších funkcí fotoaparátů Olympus a jejich využití v praxi
  • Ukázky a vysvětlení, jak je možné fotoaparát nastavit pro konkrétní situace a jak z něj dostat maximum a docílit obecně lepších výsledků

Práce s kompozicí

  • Základy kompozice a jak v obrazu věci fungují – vodící křivky a linie, rytmus, zlatý řez, diagonály apod.
  • Jak při komponování záběru poskládat jednotlivé objekty v něm tak, aby se vzájemně nerušily, ale naopak spolu komunikovaly a doplňovaly se

Jak workshop probíhá?

První část workshopu probíhá formou přednášky o fotografické technice, funkcích fotoaparátů a jejich nastavování.

Ve druhé části přecházíme k praktickému fotografování, které bude probíhat primárně v ateliéru se zaměřením na produkt / makro a portrét.

POZOR: Na workshop můžete přivést jednoho kamaráda, známého, rodinného příslušníka, či prostě kohokoliv, kdo ještě nevlastní fotoaparát Olympus a chtěl by si jej v praxi vyzkoušet, a to za zvýhodněnou cenu pro oba. Na místě bude k zapůjčení několik fotoaparátů a objektivů i pro ty, kdo vlastní techniku doposud nemají.

COVID UPOZORNĚNÍ: Sebou si přineste doklad o prodělaném očkování (certifikát), prodělání covidu v průběhu posledních 180 dnů nebo platný negativní PCR test.

Lektor – Marek Ondráček

Fotografování krajiny se věnuji více než 10 let. Mé focení mě dovedlo až k firmě Olympus, kde jsem do roku 2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem a externím školitelem této značky. Jsem však schopný pomoci s nastavením fotoaparátů jakékoli značky a na workshopu jsou vítáni majitelé jakékoli zrcadlovky či bezzrcadlovky. Mám tedy dlouholetou praxi jak se samotným fotografováním, tak s lektorováním a komunikací s lidmi. Předávání znalostí a zkušeností ostatním bez ohledu na jejich aktuální fotografickou úroveň je pro mě velmi naplňující a vždy mám radost, když účastníci odcházejí z workshopu obohaceni, což je mým cílem. Další info naleznete v sekci “O mně” 🙂

Co si vzít s sebou?

Vlastní fotoaparát Olympus PEN nebo OM-D s objektivy a případně dalším příslušenstvím (doporučuji mít s sebou také stativ). Na místě budou k dispozici na vyzkoušení vybrané objektivy M.ZUIKO DIGITAL.  Dále doporučuji vhodnou obuv / oblečení pro případní focení venku.

Fotoaparáty a objektivy Olympus k zapůjčení

V rámci workshopu mohu také zapůjčit vybrané fotoaparáty a objektivy značky Olympus / OM System, které si účastníci budou moci zapůjčit po dobu konání workshopu a poctivě vyzkoušet v praxi. Ideální pro každého, kdo se rozhoduje o koupi, nebo by čistě chtěl vyzkoušet tuto foto techniku jinde, než na prodejně.

POZOR – garantuji všem vrácení zaplacených záloh (resp. i plné částky) v případě nemožnosti workshop konat v důsledku vládních opatření proti šíření koronaviru.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Leave a comment