FOTOGRAFIE INTERIÉRŮ
A ARCHITEKTURY

Fotografie interiérů a exteriérů, či jednoduše fotografie architektury je obor, na který se ve své komerční tvorbě primárně zaměřuji. Mým cílem je nafotit prostory vašeho domu, bytu, restaurace, hotelu a dalších tak, aby samy fotografie prodávaly, přitáhly pozornost potenciálních zákazníků a umožnily vašemu objektu vyniknout. Smyslem mých fotografií je, aby nejen reprezentovaly daný podnik či prostor, ale hlavně aby si ho každý, kdo se na ně dívá, zapamatoval a měl chuť ho navštívit či v případě nemovitostí koupit.

Ať již provozujete gastronomický podnik, hotel apod., či nabízíte prodej / pronájem nemovitosti, vždy platí heslo – “Fotky prodávají“.

Právě podle fotografií se zákazníci nejčastěji rozhodují, zda váš podnik navštíví, nebo zda se budou o vaší nemovitost dále zajímat. Rozdíl v kvalitě fotografií (a tedy schopnosti přitáhnout pozornost a prezentovat daný prostor v co nejlepším světle) mezi amatérským a profesionálním zpracováním přitom může být obrovský a znamenat rozdíl mezi bytím a nebytím. Kdo nepodceňuje sílu fotografie při prezentaci, je vždy o krok napřed.

REFERENCE

"Dát tuto realizaci nafotit právě Markovi se ukázalo jako velmi dobrý tah. Práce se ujal s velkou zodpovědností k danému objektu a tématu. Mým cílem bylo aby na fotografiích vynikala autentičnost prostoru která bude sloužit k oslovení potencionálních zákazníků a zároveň poukáže na jedinečnost a duši daného prostoru. Cíl byl bravurně splněn a díky této nové prezentaci se zvýšila návštěvnost na portálu Airbnb spolu s podstatným navýšení rezervací. Skvělá práce. Děkuji K."

- Kateřina M. - apartmány Airbnb

"MAREK ONDRÁČEK JE PROFESIONÁL, VŽDY PŘIPRAVENÝ A SE ZODPOVĚDNÝM PŘÍSTUPEM K PRÁCI. VÝSLEDKEM SPOLUPRÁCE PŘI POŘIZOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ NAŠÍ RESTAURACE JSOU VYSOCE KVALITNÍ SNÍMKY, KTERÉ PERFEKTNĚ SPLNILY NAŠE ZADÁNÍ A OČEKÁVÁNÍ."

- Jaroslav Hykl, majitel Villa Richter

"Absolutní spokojenost s prací pana fotografa . Preciznost, kompetentní přístup a výborný výsledný efekt . Děkuji za velmi příjemnou spolupráci ."

– Jana H. - apartmán Airbnb

previous arrow
next arrow
Slider

Oceňuji kvalitní architekturu a design a rád pomocí mých znalostí a zkušeností v oblasti fotografie podtrhuji jejich vlastnosti. Fotografií se zabývám od r. 2006 a čím déle se v tomto oboru pohybuji, tím více mě baví objevovat jemné detaily a nuance, které ale mnohdy posouvají výslednou fotografii o úroveň výše. Umím pracovat s různými typy a velikostmi prostoru a podtrhnout jeho vlastnosti tak, aby skutečně vynikl. Rád využívám vlastností přirozeného světla, ale pracuji i s blesky, abych zdůraznil určitá místa apod. Maximum pro kvalitní výstup lze udělat již na místě díky práci s prostorem (aranžování) a hlavně světlem. V rámci editace fotografií pracuji pokročile s barevným tónováním, kontrastem i ostrostí, stejně jako s retušemi a případnými montážemi.

PŘÍPADOVÁ STUDIE – VILLA RICHTER

Pro názornou ukázku, jakým způsobem pracuji a jaký může být výstup mé práce, jsem pro vás připravil tuto případovou studii ze zakázky pro Villa Richter. Studie obsahuje stručný popis povahy a požadavků zakázky, způsobu nafocení fotografií a ukázky před a po úpravách fotografií. Pro její zobrazení stačí kliknout na nadpis nebo kterýkoli z obrázků níže.

Ukázka úpravy fotografií

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ