19th Ave New York, NY 95822, USA

MAREK ONDRÁČEK

Fotograf interiérů a architektury

Fotografování interiérů, architektury a nemovitostí je mou komerční specializací. Tvořím své fotografie tak, aby přitáhly pozornost k danému objektu a prodaly ho –  ať už zájemcům o koupi, potenciálním hostům restaurace či hotelu, nebo médiím při prezentaci architektonického díla.

Mé fotografie musí mít přirozeně nejvyšší možnou kvalitu, a to jak technickou, tak estetickou. Tento záměr prostupuje celou mou tvorbu od fotografování na místě, po úpravy v grafickém editoru. Nejde při tom jen o to, aby fotografie “hezky vypadaly”, ale aby skutečně upoutaly a vzbudily v pozorovateli chuť místo vidět na vlastní oči.

« 1 z 2 »

Ať již provozujete RESTAURACI, hotel, KAMENNÝ OBCHOD apod., či nabízíte prodej / pronájem nemovitosti, vždy platí heslo – “Fotky prodávají“.

Právě podle fotografií se zákazníci nejčastěji rozhodují, zda váš podnik navštíví, nebo zda se budou o vaší nemovitost dále zajímat. Rozdíl v kvalitě fotografií (a tedy schopnosti přitáhnout pozornost a prezentovat daný prostor v co nejlepším světle) mezi amatérským a profesionálním zpracováním přitom může být obrovský a znamenat rozdíl mezi bytím a nebytím. Kdo nepodceňuje sílu fotografie při prezentaci, je vždy o krok napřed.

ČÍM SE ZABÝVÁM

SPEDOS - VŠCHT
FOCENÍ INTERIÉRŮ A EXTERIÉRŮ
Pod focení interiérů a exteriérů spadají rozličné prostory restaurací a hotelů, kanceláří, prodejen a showroomů, výrobních prostor, ordinací a mnohých dalších. Kvalitní profesionální fotografie, které tvořím, dokáží v zákaznících vzbudit zájem a nalákat je k návštěvě nebo koupi.
Architektura a design
FOCENÍ ARCHITEKTURY A DESIGNU
Fotograf architektury a designových prvků (nábytek a jiné vybavení) musí splňovat nejvyšší nároky na kvalitu fotografií. Spojení estetiky i praktické funkčnosti by mělo být vlastní jak samotné architektuře a designu, tak i fotografiím, které je prezentují. A právě tímto způsobem pracuji.
Nemovitosti
FOCENÍ NEMOVITOSTÍ A REALIT
Jako fotograf nemovitostí (realitní fotograf) pracuji na zakázkách pro realitní kanceláře a makléře, stejně jako pro soukromé subjekty, kteří nabízejí nemovitosti k prodeji či pronájmu. Fotografie nemovitostí je specifický obor, kde hraje roli kvalita, rychlost i cena. Přizpůsobuji tomu svou nabídku, kterou vám rád vypracuji na základě vaší poptávky.

Zde si můžete prohlédnout vybrané fotografie z realizovaných zakázek se seznamem firem, se kterými jsem spolupracoval či spolupracuji. Mé portfolio obsahuje architekturu a design, veřejné instituce, hotely a apartmány, kliniky, restaurace, nemovitosti a další.

Kateřina M.
apartmán Airbnb, Praha

Dát tuto realizaci nafotit právě Markovi se ukázalo jako velmi dobrý tah. Práce se ujal s velkou zodpovědností k danému objektu a tématu. Mým cílem bylo aby na fotografiích vynikala autentičnost prostoru která bude sloužit k oslovení potencionálních zákazníků a zároveň poukáže na jedinečnost a duši daného prostoru. Cíl byl bravurně splněn a díky této nové prezentaci se zvýšila návštěvnost na portálu Airbnb spolu s podstatným navýšení rezervací. Skvělá práce. Děkuji K.

Jaroslav H.
Villa Richter
majitel

MAREK ONDRÁČEK JE PROFESIONÁL, VŽDY PŘIPRAVENÝ A SE ZODPOVĚDNÝM PŘÍSTUPEM K PRÁCI. VÝSLEDKEM SPOLUPRÁCE PŘI POŘIZOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ NAŠÍ RESTAURACE JSOU VYSOCE KVALITNÍ SNÍMKY, KTERÉ PERFEKTNĚ SPLNILY NAŠE ZADÁNÍ A OČEKÁVÁNÍ.

Jana H.
apartmán Airbnb, Praha

Absolutní spokojenost s prací pana fotografa . Preciznost, kompetentní přístup a výborný výsledný efekt . Děkuji za velmi příjemnou spolupráci.

Barbora K.
Severočeská galerie výtvarných umění v Litoměřicích

Pan Ondráček je skvělý fotograf. Jeho fotky jsou kvalitou perfektní a navíc umí “vidět” – ví co a jak vyfotit, takže výsledek je ve všech směrech bez chyby. Doporučuji.

Oceňuji kvalitní architekturu a design a rád pomocí mých znalostí a zkušeností v oblasti fotografie podtrhuji jejich vlastnosti. Fotografií se zabývám od r. 2006 a čím déle se v tomto oboru pohybuji, tím více mě baví objevovat jemné detaily a nuance, které ale mnohdy posouvají výslednou fotografii o úroveň výše. Umím pracovat s různými typy a velikostmi prostoru a podtrhnout jeho vlastnosti tak, aby skutečně vynikl.

Rád využívám vlastností přirozeného světla, ale pracuji i s blesky, abych zdůraznil určitá místa apod. Maximum pro kvalitní výstup lze udělat již na místě díky práci s prostorem (aranžování) a hlavně světlem. V rámci editace fotografií pracuji pokročile s barevným tónováním, kontrastem i ostrostí, stejně jako s retušemi a případnými montážemi.

UKÁZKA ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ

Samotné fotografování lokace je jen špička ledovce. Vedle důkladné přípravy představuje podstatnou část práce zejména úprava fotografií, která je nedílnou součástí každé zakázky. V postprodukci je možné docílit výrazného posunu fotografií na vyšší úroveň kvality a doladit záměr k dokonalosti.

Důležitou součástí mé práce je také komunikace s klientem. Zakládám si na otevřené, přátelské a srozumitelné komunikaci. Rád s vámi proberu potřebné detaily týkající se focení daného objektu, aby bylo jasně stanovené, o jaké záběry nám jde a připravím vám ucelenou cenovou nabídku. V případě zájmu o mé služby mě neváhejte kontaktovat prostřednictvím formuláře níže, nebo na jednom z kontaktů.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ