19th Ave New York, NY 95822, USA
PRIVATE WORKSHOP

Photography workshop with individual approach. Combine your holiday in CZ with your favorite hobby - let me guide you to the best photo spots and teach you how to capture (not only) them literally in the best light! A one-to-one workshop is probably the best way to learn photography techniques that actually work in a simple, straightforward and entertaining way.

Gallery
Interiors & Architecture
Project Rover
previous arrow
next arrow
 

What’s new

FOTO WORKSHOP ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ 20.-22.1. 2023
📷 🏞 🌲
Takto je možné zachytit magickou krajinu Českého středohoří v zimních dnech. Tamější kuželovité kopce a hluboký kaňon Labe navíc nabízí skvělé pohledy i bez sněhu.

Zvu vás tedy k vydání se semnou na ty nejfotogeničtější místa působivé krajiny Českého středohoří. Povedu vás k tomu, abyste uměli zachytit krásy krajiny a dokázali (nejen) z tamějších scenérií i vašeho fotoaparátu dostat maximum. Projdete poctivou teoretickou i praktickou průpravou a strávíte víkend v jedné z nejkrásnějších oblastí ČR pod vedením zkušeného lektora a ve skupině dalších nadšenců.

Do 7.1. navíc prodlužuji slevovou akci, kdy workshop můžete pořídit za zvýhodněnou cenu 2.500 Kč. Volná místa zatím stále jsou, koho tedy tento workshop láká, nechť neváhá.:-)

Více info a přihlašovací formulář naleznete zde - markusnakus.cz/workshopy/zimni-ceske-stredohori/ .

- PF 2023 -

Dnes nastává zimní slunovrat, a tedy nejkratší den v roce. Dle starých pohanských tradic umírá staré slunce a rodí se nové a s ním i nový rok, přičemž slunce a s ním spojené přírodní cykly byly pro naše dávné předky zásadní pro jejich život. My, krajinářští fotografové, jsme se sluncem také velmi spjatí a je pro nás zásadním společníkem při naší tvorbě.

Přeji vám při této příležitosti co nejklidnější a nejpříjemnější strávení Vánočních svátků a posledních dnů tohoto kalendářního roku a radostný vstup do roku nového. Nechť jsme v nadcházejícím roce zdraví nebo dokážeme najít cestu z našich nemocí, nechť dokážeme prožívat radost a uvědomovat si i ty nejprchavější okamžiky štěstí a také - nechť nezapomínáme vidět (a zaznamenávat) krásu kolem sebe.

Fotografii si můžete prohlédnout bez nápisu zde - markusnakus.cz/galerie/krajina-byti/#gallery/eba24f8a020abaad84c96d018c703377/783

INTERESTED IN MY PHOTOS?
Foto-1
PHOTO PRINTS
Most of the photos are available in high resolution, some of them even in very high resolution (up to 80 MPx). It is therefore possible to print them in big formates like 90×60 cm and bigger. See more in the section Offer – Prints.
2019-01-03 11_52_26
STOCK PHOTOS FOR USE ON WEB AND MEDIA
For these purposes you can buy my digital photos in different resolutions and under different licenses, depending on the scale of particular use. See more in the Offer – Stock photos section.

[fwp_borano_title title=”Chtějte víc – staňte se mým mecenášem!” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.patreon.com%2Fmarkusnakus|title:Patreon|target:%20_blank|” tag=”h3″ title_pos=”text-center” absolute_center=”0″ separator=”0″ title_color=”” extra_class=””]

Na tomto Patreon profilu zveřejňuji každou fotku dříve než kdekoli jinde. Zároveň tam můžete nahlédnout do mé “kuchyně” a zjistit jak pracuji se svými fotkami, podívat se na zákulisní záběry z různých focení a mnohem více – jednoduše, být mým mecenášem za to stojí!

– ABOUT ME –

I pursue the beauty of space through photography. Beauty and aesthetics are elements that intertwine with both of my focus – landscape photography and interiors and architecture photography.

I have a deep relationship with nature and landscape and I’m far from just photographing them. Just being there is uplifting for me and I find in it not only the beauty, but also a certain meditative dimension, calmness and connection. Similarly, I appreciate design and architecture, which also works with space, and the emphasis on beauty and aesthetics is its crucial part. In both cases, I focus on capturing all the important elements in the best possible way and emphasizing and multiplying in the photographs what nature or human hands has created.

Between 2015 and 2020, I worked as an Olympus product specialist, whose cameras I use and with whom I continue to work as a lecturer and Olympus Ambassador.