Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

VIDEOKURZ

ÚpravY BAREV VE fotografiíCH

Naučte se upravovat barvy ve fotografiích (nejen) krajiny v editorech Adobe Photoshop, Lightroom a Zoner Photo Studio. Tento videokurz vás provede postupy, jak používat konkrétní nástroje a zejména proč, kdy a s jakým záměrem s barvami ve fotografiích pracovat.

Mimo jiné se zaměřuje na:

 • Vyvážení bílé při vyvolání RAWu
 • Práce s odstínem a sytostí
 • Lokální úpravy barev
 • Vyvážení barev
 • Teorie barev a barevné kombinace
 • Kalibrace barev

Stopáž: 3:25 h – rozděleno do přehledných kapitol

Videokurz je dodáván formou uživatelského přístupu k webovému rozhraní videokurzu.

Cena:  990 Kč

(cca 40 €)

Zobrazit košík

Proč to dělám a smysl videokurzu

Já zkrátka chci, abyste dělali lepší fotky! Na sociálních sítích a internetových galeriích vídám spoustu fotek, které mají velký potenciál, ale zůstává leckdy bohužel nevyužitý z důvodu nedostatečných nebo nevhodných úprav. Přál bych si, abyste ovládli nástroje a způsoby, jakými můžete vaše fotky opravdu rozvinout do krásy (ať už si ji představuje každý, jak se mu líbí).

Prošel jsem si mnoha slepými uličkami a scestími na cestě za kvalitní fotografií a určitě na té cestě sám stále jsem a vždy budu. Nasbíral jsem za ta léta ale mnoho znalostí a zkušeností, které vám prostřednictvím tohoto videokurzu nabízím a takříkajíc servíruji na stříbrném podnosu, abyste se těmi slepými uličkami nemuseli protloukat také.

Proč vůbec fotky upravovat?

Žádný fotoaparát na světě nezachytí scénu skutečně tak, jak vypadala, resp. jak vy jste jí viděli. Pořízení fotografie je tak jen část práce. Dá se říct, že ta hezčí, kdy nekoukáte do monitoru, nýbrž na krásnou scenerii. Pokud ale chcete z fotografie dostat maximum (avšak nenásilně a v mezích přirozenosti) a nechat plně rozvinout její potenciál, je potřeba s ní dále pracovat v grafickém editoru. Citlivými úpravami pak můžete fotografii více přiblížit vašemu vidění, i se kreativně vyjádřit a předat emoce, jež ve vás dané místo a okamžik vyvolávaly.

Co vám ukáži a co se můžete naučit:

 • Vyvážení bílé při vyvolání RAWu
 • Práce s odstínem a sytostí (plošně)
 • Lokální úpravy odstínu a sytosti barev
 • Vyvážení barev (plošně i lokálně)
 • Teorie barev a barevné kombinace
 • Kalibrace barev
 • Prezentace aplikace konkrétních postupů na mých fotografiích
 • Ukázky aplikace konkrétních barevných kombinací na vzorových fotografiích

Pro koho je videokurz určen

Pro všechny fotografické nadšence bez ohledu na jejich zkušenost. Potřebný je jen úplný základ v ovládání jednoho z editorů (Photoshop / Lightroom / Zoner), se kterými ve videokurzu pracuji. Vše ale vysvětluji a ukazuji dosti polopaticky, takže i kdybyste před sebou daný editor měli poprvé v životě, měli byste být schopni ukazované kroky a postupy ihned udělat také.

Namísto toho, abych vás učil jak ovládat konkrétní software nebo co dělají jednotlivé funkce (což je samozřejmě součástí videokurzu také), kladu velký důraz na to proč ty které kroky provádět, kdy který nástroj použít, jak pracovat se záměrem a jeho docílení pomocí konkrétních nástrojů a postupů. Odhaluji zde mnohé své postupy, které používám při zpracování vlastních fotografií.

Přehledné uživatelské rozhraní

Videokurz je přehledně rozdělen do lekcí a dle konkrétního editoru (Photoshop / Lightroom / Zoner). Můžete si tedy vybrat jen ty části, které vás zajímají s ohledem na vámi vlastněný editor. Primárně vše ukazuji v Adobe Photoshop a následně přecházím do Lightroomu a Zoneru, kde vše opět demonstruji.

Díky tomuto rozhraní nemusíte celý videokurz shlédnout najednou – na konci každé lekce jednoduše kliknete na tlačítko a označit danou lekci jako dokončenou. Budete tak vědět, kde navázat, až se k videokurzu dostanete příště. Současně se můžete kdykoli vrátit ke konkrétní lekci, aniž byste ji museli pracně hledat ve více než 3h dlouhém videu.

Lektor – Marek Ondráček

Fotografování krajiny (a také architektury) se věnuji již mnoho let. Mé focení mě dovedlo kdysi dovedlo až k firmě Olympus (dnes OM System), kde jsem do roku 2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem a externím školitelem této značky, přičemž se od roku 2020 fotografování a lektorování stalo mou profesí a obživou. Mám tedy dlouholetou praxi jak se samotným fotografováním, tak s lektorováním a komunikací s lidmi. Předávání znalostí a zkušeností ostatním bez ohledu na jejich aktuální fotografickou úroveň je pro mě velmi naplňující a vždy mám radost, když účastníci odcházejí z mých workshopů obohaceni a posouvají se dál ve svém koníčku / vášni, což je mým cílem a snahou. Další info naleznete v sekci “O mně“.:-)

VIDEOKURZ – IDEÁLNÍ DÁREK

Také každý rok řešíte, jakým Vánočním či narozeninovým dárkem potěšit své blízké? Kolem nás je spousta věcí a všeobecně se dá říci, že věci, které opravdu potřebujeme, již máme, nebo si je sami pořídíme. V duchu hesla “Nejlepší věci na světě nejsou věci” tak stoupá obliba zážitků a kurzů jako ideálních dárků. Co pak může být lepšího, než dárek, který umožní dotyčnému rozvíjet se ve svém oblíbeném koníčku? Tento videokurz může být právě takovým dárkem.

ZAKOUPENÍ VIDEOKURZU

Videokurz můžete zakoupit po kliknutí na tlačítko níže.

Leave a comment