Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

Fotografický workshop / FOTOkurz

KRAJINA S OM SYSTEM

začátečníci – mírně pokročilí

Fotografický workshop zaměřený na focení krajiny. Fotokurz je zároveň určený pro zájemce o fototechniku Olympus / OM System, kteří zvažují přechod na tuto značku a chtějí se o možnostech těchto fotoaparátů dozvědět více, stejně jako pro současné majitele těchto fotoaparátů, kteří chtějí naplno využít jejich potenciálu.

AKTUÁLNÍ TERMÍN

Místo: Libčeves – České středohoří

Místem setkání je primárně obec Libčeves, z níž následně vyrazíme objevovat krásy vrcholků západního Českého středohoří u Loun. Místo bude upřesněno před termínem workshopu s ohledem na počasí.

Pro zakoupení workshopu prosím vyplňte a odešlete formulář na konci stránky.

29. srpna 2024

VOLNÁ MÍSTA


17. října 2024

VOLNÁ MÍSTA

Cena: 1180

Speciální akce -> polovinu částky za vás zaplatí společnost OM Digital Solutions, koncová cena pro vás tedy bude 590 Kč !

Velikost skupiny: 5-10 účastníků

Doba konání: vždy 15:00 – 19:00h

Pro zakoupení workshopu vyplňte registrační formulář na konci stránky.

Pro koho je workshop určen?

 • Zájemci o zakoupení či vyzkoušení fototechniky Olympus / OM System
 • Majitelé bezzrcadlovek Olympus / OM System, kteří chtějí ze svých fotoaparátů dostat maximum
 • Všechny, které zajímá focení krajiny a přírody
 • Začátečníci až mírně pokročilí – důležité je hlavně nadšení pro věc, ale i pokročilejší fotografové se zde rozhodně mají co přiučit
 • Pro každého, kdo chce lépe porozumět fototechnice Olympus / OM System a být si jistý v jejím ovládání

Proč se zúčastnit mého workshopu?

Jako lektor vás povedu, abyste se naučili a osvojili si práci s fotoaparátem i kompozicí. Vzhledem k počtu účastníků se navíc mohu věnovat každému do určité míry individuálně. Konkrétněji se pak zaměřuji na:

Fotoaparáty Olympus / OM System – jejich funkce a přednosti

 • Představení primárních výhod fotoaparátů Olympus / OM System
 • Představení speciálních funkcí vybraných modelů, jako jsou Live ND filtr; High Res Shot; HDR, případně dle časových možností a zájmu i ProCapture, Live Composite; a další

Ovládání a nastavení fotoaparátu

 • Vysvětlení primárních funkcí fotoaparátů Olympus / OM System a jejich využití v praxi
 • Ukázky a vysvětlení, jak je možné fotoaparát nastavit pro konkrétní situace, jak z něj dostat maximum a docílit obecně lepších výsledků

Práce s kompozicí

 • Základy kompozice a jak v obrazu věci fungují – vodící křivky a linie, rytmus, zlatý řez, diagonály apod.
 • Jak při komponování záběru poskládat jednotlivé objekty v něm tak, aby se vzájemně nerušily, ale naopak spolu komunikovaly a doplňovaly se

Jak workshop probíhá?

V rámci workshopu se budeme po celou dobu pohybovat venku v kulisách úžasné krajiny Českého středohoří. V jeho průběhu budeme kombinovat teorii s praxí a velký prostor nechávám individuálním dotazům, abych mohl obsah workshopu za běhu vylaďovat na vaše potřeby.

Lektor – Marek Ondráček

Fotografování krajiny se věnuji více než 10 let. Mé focení mě dovedlo až k firmě Olympus, kde jsem do roku 2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem a externím školitelem této značky. Jsem však schopný pomoci s nastavením fotoaparátů jakékoli značky a na workshopu jsou vítáni majitelé jakékoli zrcadlovky či bezzrcadlovky. Mám tedy dlouholetou praxi jak se samotným fotografováním, tak s lektorováním a komunikací s lidmi. Předávání znalostí a zkušeností ostatním bez ohledu na jejich aktuální fotografickou úroveň je pro mě velmi naplňující a vždy mám radost, když účastníci odcházejí z workshopu obohaceni, což je mým cílem. Další info naleznete v sekci “O mně” 🙂

Doprava

Doprava na místo konání workshopu je individuální. Na místě se pak přesouváme jen v rámci relativně malé oblasti.


Co si vzít s sebou?

Nic kromě vhodného oblečení dle počasí. Pro majitele fotoaparátů Olympus / OM System je samozřejmě vhodné mít svou fototechniku s sebou, ostatním bude umožněno si fototechniku zapůjčit:

Fotoaparáty a objektivy Olympus k zapůjčení

V rámci workshopu mohu také zapůjčit vybrané fotoaparáty a objektivy značky Olympus / OM System (dle dostupnosti), které si účastníci budou moci zapůjčit po dobu konání workshopu a poctivě vyzkoušet v praxi. Ideální pro každého, kdo se rozhoduje o koupi, nebo by čistě chtěl vyzkoušet tuto foto techniku jinde, než na prodejně. Zájem o zapůjčení foto techniky uveďte v přihlašovacím formuláři.

PROGRAM WORKSHOPU

 • 15:00 – setkání na místě
 • Focení a objevování krajiny západního Českého středohoří s typickými kuželovitými (a velmi fotogenickými) vrcholky bývalých sopek.
 • Výklad o důležitých aspektech nastavení fotoaparátu a výhodách foto techniky Olympus / OM System
 • Poradenství v rámci dotazů účastníků
 • Dle počasí je workshop ideálně završen focením při zlaté hodince
 • 19:00 – ukončení workshopu

Program bude před konáním workshopu upřesněn. Může se rovněž změnit v závislosti na počasí.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Odesláním Registračního formuláře se přihlašujete na zvolený fotografický workshop. Přihláška není závazná do zaplacení zálohy.