19th Ave New York, NY 95822, USA
FOTOGRAFICKÉ KURZY a WORKSHOPY

Pro milovníky přírody

Fotografické workshopy (fotokurzy) jsou mnohem více, než jen školou fotografování. Jsou zážitkem, který ve vás zůstane na mnoho měsíců, nebo i let. Nesedíme jen v učebně, nýbrž pohybujeme se v krásné krajině na těch nejfotogeničtějších lokalitách. Získáte znalosti fotografické teorie, které hned můžete vyzkoušet v praxi a pochopit souvislosti, které vám možná dříve unikaly. Mým cílem je předat vám své po léta sbírané znalosti a zkušenosti, abyste měli z krajiny a jejího focení stejně intenzivní požitek jako já a dokázali jej promítnout do vašich fotografií tak, že nadchnou a chytí za srdce vás i každého, kdo je uvidí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
SKUPINOVÉ WORKSHOPY
Jedno- i vícedenní workshopy s intenzivní teoretickou i praktickou průpravou v krajinářské fotografii, objevováním krásných míst a četnými fotografickými i cestovatelskými zážitky.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
INDIVIDUÁLNÍ WORKSHOP
Workshop pro všechny, kteří chtějí individuální přístup a naučit se co nejvíce. Těžko byste hledali lepší způsob, jak se jednoduše, přímočaře a navíc zábavně dobrat skutečně fungujících postupů, tipů a triků jak působivě fotografovat krajinu.
2021-05-05 14_39_40-
VIDEOKURZY
Výuková videa (videotutoriály) úprav fotografií v grafickém editoru. Postupy, jak maximálně využít potenciál pořízených fotografií a jak je upravovat při zachování jejich přirozenosti.

ZŮSTAŇTE INFORMOVANÍ!

Zůstaňte informovaní!
Newsletter má v dnešní době přehlcených sociálních sítí větší smysl než kdy jindy. Touto formou Vás budu informovat o nových workshopech nebo uvolnění místa ve stávajících, nových videokurzech, článcích na blogu, ale i fotkách, které jsem v nedávné době zveřejnil. Nebojte se zahlcení Vaší e-mailové schránky - půjde jen o občasník (cca 1x za 1-2 měsíce) jehož prostřednictvím Vám budu přibližovat krásná místa a možnosti společného focení, aby Vám neunikly.

SKUPINOVÉ WORKSHOPY

ROZKVETLÉ České středohoří

4.-5.6. 2022


České středohoří nabízí takřka vše, co si může krajinářský fotograf přát – dramatické skály a kuželovité kopce se střídají s loukami, lesy, roklemi a potoky s četnými vodopády. Na jaře pak scenérie doplňují četné rozkvetlé ovocné stromy i mnohdy vzácné rostliny. V této mému srdci blízké a fotograficky vděčné krajině vás budu v rámci tohoto intenzivního fotografického výcviku učit, jak co nejlépe zachytit (nejen) její krásy.

České středohoří

krajina dávných sopek

22.5. 2022 | 26.8. 2022


Jeden z mých netradičně pojatých workshopů. Proč netradiční? Zejména proto, že cenu si každý volí sám po skončení workshopu, dle svých dojmů a možností. České středohoří nabízí takřka vše, co si může krajinářský fotograf přát – dramatické skály a kuželovité kopce se střídají s loukami, lesy a potoky s četnými vodopády. V této mému srdci blízké a fotograficky vděčné krajině vás budu učit, jak co nejlépe zachytit (nejen) její krásy.

ČeskÝ KRAS

Klenot středních Čech

10.6. 2022


Jeden z mých netradičně pojatých workshopů. Proč netradiční? Zejména proto, že cenu si každý volí sám po skončení workshopu, dle svých dojmů a možností. Český kras je známá, ale fotograficky dosud vcelku neobjevená oblast s velkým potenciálem pro vznik úchvatných fotek. Na tomto workshopu vás provedu jedněmi z nejzajímavějších lokací a ukážu vám, jak z nich vytěžit maximum pro prvotřídní záběry.

Krajina Moravského Toskánska (Megapixel)

9.-11.9. 2022


Tato působivě zvlněná krajina, známá jako Moravské Toskánsko učarovala nejednomu fotografovi. A není divu – remízky, aleje a biopásy protínají vlnící se pole, které na konci léta vytvářejí pestrou mozaiku hnědých a béžových odstínů. Na tomto workshopu se v této malebné krajině můžete naučit od základů ovládat svůj fotoaparát a pořizovat působivé krajinářské snímky.

Podzimní České středohoří

23.-25.9. 2022


České středohoří nabízí takřka vše, co si může krajinářský fotograf přát – dramatické skály a kuželovité kopce se střídají s loukami, lesy, roklemi a potoky s četnými vodopády. V této mému srdci blízké a fotograficky vděčné krajině vás budu v rámci tohoto intenzivního fotografického výcviku učit, jak co nejlépe zachytit (nejen) její krásy.

Krajina Českého KRASU

1.-2.10. 2022


Český kras a Křivoklátsko jsou turisticky oblíbené, ale fotograficky dosud ne úplně objevené lokality s nezměrným potenciálem. Co více si pro krajinářskou fotku přát, než tamější rozeklané vápencové skály, hluboké listnaté lesy barvící se na podzim do pestré palety barev, četné hrady a zříceniny a zejména krásný kaňon Berounky. Na malém prostoru se zde vyskytuje opravdu mnoho fotogenických lokalit. Na tomto workshopu se v této malebné krajině můžete naučit od základů ovládat svůj fotoaparát a pořizovat působivé krajinářské snímky.

Krajina Českého Švýcarska

8.-9.10. 2022


Neznám lepší místo, kde naplno zažít krásu podzimu, než je České Švýcarsko. Díky rozlehlým listnatým lesům, četným skalním vyhlídkám i pohádkovým říčním údolím jde zaslouženě o jedno z nejhezčích míst naší země a ráj fotografů. Na tomto workshopu se v této malebné krajině můžete naučit od základů ovládat svůj fotoaparát a pořizovat působivé krajinářské snímky.

Fotoexpedice
Podzimní Slovinsko

26.-30.10. 2022


Slovinsko nabízí na relativně malém prostoru mimořádné množství úchvatných míst, nad nimiž oko a srdce každého (nejen) krajinářského fotografa zaplesá. Vysoké hory, četné kopce ozdobené malebnými kostelíky, horské řeky, vodopády, jezera… Těžko tu krásu vyjádřit slovy. Proto vás zvu k přidání se k této fotoexpedici, při které vám všechna ta místa ukážu a povedu vás k tomu, abyste je dokázali co nejlépe zachytit na fotce.

České Švýcarsko

Skály, louky, lesy

6.11. 2022


Jeden z mých netradičně pojatých workshopů. Proč netradiční? Zejména proto, že cenu si každý volí sám po skončení workshopu, dle svých dojmů a možností. České Švýcarsko se stalo “Mekkou” všech krajinářských fotografů nejen z ČR, a oprávněně. Pestrá mozaika mohutných skalních stěn, hluboko zařízlých údolí jimiž se prodírá nádherná říčka Kamenice či Křinice, starých listnatých (i odcházejících smrkových) lesů a pastvin, na nichž se s oblibou k ránu povalují mlhy… A v takové krajině vás budu učit, jak (nejen) její krásy co nejlépe zachytit fotoaparátem.

LEDOVÉ České Švýcarsko

10.-11.12. 2022


České Švýcarsko je krajina s nádechem tajemna a tak trochu svět sám pro sebe. V zimě se tato atmosféra násobí, zvláště když ho přikryje sněhová pokrývka. Kombinace tmavých a světlých ploch zasněžených skal a lesů vytváří kontrastní mozaiku a tekoucí voda místních říček se prodírá ledovými ostrůvky a rozličnými útvary. Návštěva tohoto zimního království je sama o sobě zážitkem, z něhož si navíc můžete odvézt opravdu působivé a neotřelé fotky.

VIDEOKURZY

Úprava fotografií v Adobe Photoshop I


Baví vás focení, sdílíte fotky na internetu a soc. sítích, ale všímáte si, že zaostávají za jinými? Myslíte, že je to vaším fotoaparátem nebo rukama? Může být, ale ten jazýček na vahách je často hlavně v dokončení fotografie v grafickém editoru. Vhodnými úpravami můžete fotce vdechnout duši a docílit toho, aby vynikla krása, kterou jste na vlastní oči pozorovali a kterou byste chtěli předat co nejlépe i ostatním. V tomto videokurzu (videotutoriálu) se naučíte, jak na to.

Úprava fotografií v Adobe Photoshop II


Baví vás focení, sdílíte fotky na internetu a soc. sítích, ale všímáte si, že zaostávají za jinými? Myslíte, že je to vaším fotoaparátem nebo rukama? Může být, ale ten jazýček na vahách je často hlavně v dokončení fotografie v grafickém editoru. Vhodnými úpravami můžete fotce vdechnout duši a docílit toho, aby vynikla krása, kterou jste na vlastní oči pozorovali a kterou byste chtěli předat co nejlépe i ostatním. V tomto videokurzu (videotutoriálu) se naučíte, jak na to.

PROBĚHLÉ WORKSHOPY

2022

Jarní Moravské Toskánsko – 22.-24.4. 2022

Zimní České středohoří – 18.-20.2. 2022

2021

Fotoexpedice Podzimní Slovinsko – 27.-31.10. 2021

Podzimní České Švýcarsko – 8.-10.10. 2021

Krajina Českého středohoří – 25.-26.9. 2021

České Švýcarsko – skály, louky, lesy – 24.9. 2021

České středohoří – krajina dávných sopek – 3.9. 2021

Jarní České středohoří – 28.-30.5. 2021

2020

Krajina Českého Švýcarska – 10.-11.10. 2020

Krajina Moravského Slovácka (Toskánska) – 4.-6.9. 2020

České středohoří – krajina dávných sopek – 23.8. 2020

Kouzelná zimní Praha – 9.2. 2020

2019

Podzimní České Švýcarsko – 1.-3.11. 2019

Fotokurz Moravské Toskánsko – 11.-12.5. 2019

2018

Fotokurz Moravské Toskánsko – 14.-15.4. 2018

Fotokurz České Švýcarsko – 13.-14.10. 2018

2017

Fotokurz Moravské Toskánsko – 8.-9.4. 2017

Fotokurz České Švýcarsko – 14.-15.10. 2017

2016

Fotokurz České Švýcarsko – 8.-9.10. 2016

Leave a comment