Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

O MNĚ

Marek Ondráček

  • Fotograf interiérů, architektury a krajiny
  • Lektor, školitel a OM System Ambassador
  • Fotím od r. 2006, z toho od r. 2012 zakázkově
  • Vedu fotografické workshopy, kde předávám své znalosti a zkušenosti
  • Jednoduše se zabývám krásou a jejím zaznamenáváním. Nacházím jí zejména v přírodě, ale také v architektuře, různých druzích umění a dalších.
  • Působím po celé ČR (příp. i zahraničí) s výchozí pozicí v Unhošti u Prahy

FOTÍM KRAJINU

 

Má cesta fotografa je od počátku úzce spjata s krajinou a přírodou jako takovou. Rok od roku si více uvědomuji důležitost, křehkost a proměnlivost přírody a laicky se zajímám i o vlivy a procesy, které ji utvářejí. Čím dál více objevuji a uvědomuji si také její skryté působení na člověka, ale i působení člověka na ni. Od mladých let mám potřebu čím dál častěji vyhledávat klid a samotu v přírodě. Že se ji snažím také co nejlépe zachytit na fotce s tím pak jde ruku v ruce. Velmi mě naplňuje také předávat mé znalosti a přístup k focení krajiny dalším nadšencům na mých workshopech.

FOTÍM INTERIÉRY A ARCHITEKTURU

Fotografování interiérů, architektury a nemovitostí je mou komerční specializací. Mým cílem je nafotit prostory vašeho domu, bytu, restaurace, hotelu a dalších tak, aby samy fotografie prodávaly, přitáhly pozornost potenciálních zákazníků a umožnily vašemu objektu vyniknout. Smyslem mých fotografií je, aby nejen reprezentovaly daný podnik či prostor, ale hlavně aby si ho každý, kdo se na ně dívá, zapamatoval a měl chuť ho navštívit či v případě nemovitostí koupit.

ČÍM FOTÍM

Moje fotografická cesta je od roku 2015 silně spojena s firmou Olympus (nyní OM System), v níž jsem v letech 2015-2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem značky. Díky tomu se mi otevřely nové obzory jak z hlediska fotografické techniky, tak znalostí a větší otevřenosti ohledně fotografických motivů. Bylo mi díky tomu také umožněno vést fotografické workshopy, přičemž možnost podělit se o své zkušenosti a pomoci ostatním ke zlepšení v tom, co je baví, mi dává smysl jako máloco.

AKTUÁLNÍ FOTO VÝBAVA

Fotoaparát

OM System OM-1
Olympus OM-D E-M1 Mark II

Objektivy

Nejčastěji používám špičkové objektivy řady M.Zuiko Digital řady PRO. Konkrétně 12-40mm f2.8 PRO40-150mm f2.8 PRO a 7-14mm f2.8 PRO. Pro portréty apod. používám také světelné pevné objektivy, zvláště ohniska 17mm, 25mm a 45mm.

Další výbava

Stativy, filtry, blesky, odrazná plocha…

MÁTE ZÁJEM O MÉ FOTOGRAFICKÉ SLUŽBY?