Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

VIDEOKURZ

Úprava fotografií v Adobe Photoshop I

začátečníci – pokročilí

Baví vás focení, sdílíte fotky na internetu a soc. sítích, ale všímáte si, že zaostávají za jinými? Myslíte, že je to vaším fotoaparátem nebo rukama? Může být, ale ten jazýček na vahách je často hlavně v dokončení fotografie v grafickém editoru. Vhodnými úpravami můžete fotce vdechnout duši a docílit toho, aby vynikla krása, kterou jste na vlastní oči pozorovali a kterou byste chtěli předat co nejlépe i ostatním. V tomto videokurzu (videotutoriálu) se naučíte, jak na to.

Pořízení fotografie je jen část práce. Dá se říct, že ta hezčí, kdy nekoukáte do monitoru, nýbrž na krásnou scenerii. Zároveň je to obyčejně také ta jednodušší část. Pokud chcete z fotografie dostat maximum (avšak nenásilně a v mezích přirozenosti), nevyhnete se jejímu upravení v grafickém editoru. Žádný fotoaparát na světě nezachytí scénu skutečně tak, jak vypadala, resp. jak vy jste jí viděli. Citlivými úpravami tak můžete fotografii více přiblížit vašemu vidění i se kreativně vyjádřit a předat emoci, jež ve vás daný okamžik vyvolával.

Proč to dělám a smysl videokurzu

Kdysi jsem se snažil nastudovat si postupy práce v grafickém editoru přes různá zdarma dostupná krátká videa nebo články. Ve skutečnosti byl výsledkem hlavně zmatek z mnoha nesourodých a mnohdy i protichůdných informací, na které jsem narazil. Pracně jsem si pak musel vytvářet vlastní postupy a experimentovat, z čehož vznikly osvědčené a fungující postupy, které používám. Rád bych vás takového zdlouhavého procesu ušetřil a umožnil vám získat ucelené informace bez zbytečných odboček, abyste je hned mohli využít při práci s vlastními fotkami.

Pro koho je videokurz určen

V rámci kurzu ukazuji, jak upravuji své fotografie v grafickém editoru Adobe Photoshop, a je tedy vhodné daný editor mít také. Veškeré postupy jsou navíc prakticky identické se stále oblíbenější a nepoměrně dostupnější alternativou Photoshopu – Affinity Photo. Obecně je pak možné se mými postupy inspirovat a použít je v jiném editoru, jako Lightroom, Zoner apod., kde je sice trochu jiné prostředí, ale zvláště umožňuje-li editor pracovat s vrstvami, neměli byste mít problém docílit stejného efektu. Vše vysvětluji maximálně polopaticky, bez zdržování se nepodstatnými funkcemi, měl by tedy být schopen držet krok jak začátečník, tak pokročilý.

Na co je videokurz zaměřený?

Cílem kurzu je naučit vás pracovat s fotografiemi kreativně a posunout je na vyšší úroveň. Ukážu vám, jak využít grafický editor ke konkrétnímu záměru a pomocí rozmanitých nástrojů, jež tento editor nabízí, dostat z vašich fotografií maximum. Nezahltím vás přitom kvantem pojmů a komplikovaných postupů, naopak povedu vás vesměs jednoduchými, ale velmi funkčními cestami, jak docílit kýžených výsledků.

Co vám ukáži a co se můžete naučit:

  • Vyvolání RAW fotografie v modulu Camera Raw
  • Korekce objektivu a perspektivy
  • Základní možnosti úprav
  • Práce s kontrastem
  • Práce s barvami
  • Práce s vrstvami a maskami
  • Lokální úpravy
  • Základy retušování
  • Pokročilá práce s doostřováním
  • Osvědčené postupy vs. časté způsoby, jak mnozí fotografii degradují

Lektor – Marek Ondráček

Fotografování krajiny se věnuji více než 10 let. Mé focení mě dovedlo až k firmě Olympus, kde jsem do roku 2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem a externím školitelem této značky. Mám tedy dlouholetou praxi jak se samotným fotografováním, tak s lektorováním a komunikací s lidmi. Předávání znalostí a zkušeností ostatním bez ohledu na jejich aktuální fotografickou úroveň je pro mě velmi naplňující a vždy mám radost, když účastníci odcházejí z mých workshopů obohaceni, což je mým cílem. Další info naleznete v sekci “O mně” 🙂


VIDEOKURZ – IDEÁLNÍ DÁREK

Také každý rok řešíte, jakým Vánočním či narozeninovým dárkem potěšit své blízké? Kolem nás je spousta věcí a všeobecně se dá říci, že věci, které opravdu potřebujeme, již máme, nebo si je sami pořídíme. V duchu hesla “Nejlepší věci na světě nejsou věci” tak stoupá obliba zážitků a kurzů jako ideálních dárků. Co pak může být lepšího, než dárek, který umožní dotyčnému rozvíjet se ve svém oblíbeném koníčku? Tento videokurz může být právě takovým dárkem.

Cena: 700 Kč (30 €)

Při zakoupení balíčku obou videokurzů získáte speciální cenu 1.350 Kč (60 €) za oba.

Stopáž: 108 min

ZAKOUPENÍ VIDEOKURZU

Videokurz můžete zakoupit jako video soubor MOV, který si stáhnete do počítače. Po vyplnění formuláře Vám přijde e-mail s instrukcemi k platbě a po zaplacení Vám zašlu unikátní odkaz ke stažení videokurzu.

Po odeslání formuláře se Vám zobrazí stránka s instrukcemi k platbě a dodatečnými informacemi + bude vše zasláno na Váš e-mail.

Leave a comment