Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

INDIVIDUÁLNÍ WORKSHOP

Fotografování krajiny

Fotografický workshop pro všechny, kteří chtějí individuální přístup a naučit se co nejvíce. Pokud zrovna nestudujete fotografii na umělecké škole, nezbývá vám, než čerpat informace z různých článků a videí, jichž je dnes internet plný. Vzniká z toho pak dokonalý guláš, z něhož je těžké si vzít něco skutečně užitečného. Individuální workshop je asi nejlepší způsob, jak se jednoduše, přímočaře a navíc zábavně dobrat skutečně fungujících postupů, tipů a triků jak působivě fotografovat krajinu. Proto nabízím také tuto formu vzdělávání jako prodlouženou ruku mých skupinových workshopů a jako nejvyšší úroveň předávání mých znalostí a zkušeností.

Proč to dělám?

Fotografování krajiny i samotný pobyt v ní je pro mě vždy intenzivní zážitek, který mě nabíjí, naplňuje a umožňuje mi prožívat daný okamžik. Když se mi podaří všechny dojmy přenést do fotky tak, že je mohou vnímat i ostatní, je radost dvojnásobná. Chci vám předat mé znalosti a zkušenosti, aby i vy jste mohli z focení i bytí v krajině mít silné zážitky a dokázali je přenést do svých fotografií, které nadchnou a chytnou za srdce vás i každého, kdo je uvidí.

Pro koho je individuální workshop určen?

 • Pro jednotlivce, nebo s sebou můžete vzít i partnera či kamaráda
 • Pro ty, které baví focení krajiny a chtějí se v něm posunout dál, bez ohledu na aktuální úroveň znalostí
 • Pro ty, kteří mají vztah k přírodě a chtějí ji co nejlépe zachytit fotografií
 • Pro každého, kdo chce lépe porozumět své foto technice a být si jistý v jejím ovládání
 • Pro každého, kdo se chce naučit lépe vnímat krajinu se všemi jejími detaily a najít v ní kompozici, která vynikne na fotce

 

Proč se zúčastnit individuálního workshopu?

Workshopu se účastníme pouze vy a já. Jako lektor vás povedu, abyste se naučili a osvojili si práci s fotoaparátem, kompozicí, grafickým editorem a co je velmi důležité – s prostorem a světlem. Věnuji se stoprocentně a pouze vám, a je tedy možné předat vám toho mnohem více než na skupinovém workshopu. Zejména se můžeme věnovat konkrétněji oblastem, které vás zajímají nejvíce, ať už je to technika, práce s prostorem či úpravou fotek. Vedle rad, jak vhodně nastavit fotoaparát vám také pomůžu s případným výběrem vhodného objektivu či fotoaparátu, pokud uvažujete o koupi nového.

Jak workshop probíhá?

V první řadě se domluvíme na termínu a lokaci, kde se budeme pohybovat. Je možné zvolit buď lokaci, kterou dobře znám, abych vás zavedl na vyzkoušená místa, kde mohu ukázat konkrétní postupy a způsoby jak danou lokalitu vyfotit, nebo zvolíte preferovanou oblast sami s tím, že mě naopak zavedete na místo vašeho zájmu, se kterým budeme pracovat a hledat způsoby, jak jej co nejlépe zachytit. Obojí je samozřejmě možné kombinovat.

 

Dále záleží na vašich preferencích – můžeme po celý čas chodit po přírodě, kdy budu zjišťovat vaše dosavadní znalosti a zkušenosti, abych vás mohl vést k jejich zlepšení a rozšíření a samozřejmě vše okořenit “ostrým” focením zajímavé lokality, nebo můžeme zasednout k notebooku v kavárně a celý čas věnovat úpravám fotografií, což je kapitola sama pro sebe a bez problémů nám celý čas zabere. Zároveň je možné oboje zkombinovat a část workshopu strávit nad možnostmi úprav fotografií, prohlédnout vaše fotky, na něž vám poskytnu zpětnou vazbu a tipy k vylepšení apod. a část strávit v přírodě či městě praktickým focením.

OHLASY ÚČASTNÍKŮ

Václava B.

Musím říct, že to pro mě byl moc příjemně strávený čas. Určitě jsem se dozvěděla mnoho užitečných informací, mj. o světle a správně nasvícených objektech a využití mobilních aplikací pro pohyb slunce. Takže podtrženo sečteno, mám se společného setkání velmi příjemný pocit pocit moc ráda jsem Vás potkala osobně a vím kdo se skrývá za skvělými fotografiemi a také mám větší motivaci se zlepšovat.

Zlatka G.

Chcem sa Vám pekne poďakovať za Váš prístup a snahu odovzdať nám čo najviac názorných teoretických poznatkov ale hlavne praktických skúseností. Spoznala som krásnu lokalitu, ktorú som predtým obdivovala len na internete, príjemných ľudí a hlavne mám pocit, že ma to v krajinárskej fotografii posunulo ďalej :).

Milan M.

Musím říci, že každý mne zatím nabil spoustou energie a při jízdě domů jsem si pokaždé říkal, že jsem byl pryč asi týden, než jsem si uvědomil, že to bylo v podstatě “pár” hodin. Atmosféra úžasná a kolegové i vy jako lektoři super:-).

Ivan M.

Vaše workshopy jsou pro mě vždy inspirativní a mnoho si z nich odnesu! Nehledě na nové dovednosti, tak i lokace, kam bych se asi sám obtížněji dostával 🙂

Viola P.

Děkuji za kurz v krásném prostředí. Oceňuji profesionální a trpělivý přístup k nám všem s ohledem na naše dosavadní zkušenosti. Rozhodně mi kurz byl přínosem, zjistila jsem další funkce mého fotoaparátu, které jsem dosud nepoužívala. Pomohlo mi i vyslechnutí zkušeností dalších účastníků kurzu.

Jana P.

Moc díky za WS v Českém středohoří. Mám z něho nejlepší pocity, i když nám světlo tolik nepřálo. Spousta dobrých rad od Tebe, přednášky supr. Byla dobrá parta lidí, je to fajn poznat další blázny do focení :).

Janis K.

Bylo to velmi přínosné. Pro mě bylo hodně zajímavé zejména to, že jsem vše mohl slyšet uceleně a také to, že některé pro mně obtížné scény realizovatelné, jsou pro vás samozřejmé. Člověku to dodá pocit, že to vlastně jde.

Inna K.

Workshop se mi líbil, určitě jsem si odnesla pár dalších nových poznatků. Oceňuji Tvůj individuální přístup k účastníkům a snahu každého nějak obohatit, někam ho posunout, což nebývá úplně běžné na všech workshopech. Ráda jsem poznala nová, dosud neznámá místa i nové lidičky.

Olda Č.
Zjistili jsme, že jeden takový workshop je mnohokrát lepší než stokrát shlédnuté video na You Tube. Oceňujeme tvůj přístup, který byl v rámci možností individuální.
Michal J.

Chtěl by jsem ti poděkovat za dobře vedený workshop, kde se zajímavě kombinovaly praktické i teoretické znalosti a vzájemně se doplňovaly. Jelikož České středohoří znám, tak mě místa vhodná pro focení nepřekvapila, ale co bylo pro mě důležité je to, jak se nově na ně dívat, co hledat v krajině a jak udělat kompozici, která dává smysl a zaujme. V neposlední řadě jsme se velmi dobře věnovali i technické stránce fotografie a ovládání fotoaparátu. Nesmím též zapomenout na velmi přátelskou atmosféru, která dojem ještě umocnila.

Michaela H.

Mas to hezky promyslene a nam ses venoval na 100%. Libilo se mi i to, jak jsi ukazoval, jak a odkud přesne mame dane misto fotit, protože my sami bychom to urcite nevideli. Celkove se mi to libilo, jsi fajn lektor, hodne toho vis a umis a predavas to ochotne a lidsky dal. Jsem rada, ze jsem s vami jela 🙂

Jiří Č.
Takže ke kurzu – jednoduše skvělý!
Oceňuji přátelskou atmosféru, tvůj pohodový a klidný přístup, a přesto odborný. Super bylo, že jsi nebyl sám, ale byl s tebou Milan. Dobré bylo, že když jsem fotil, vlastně kdokoli, a třeba pak tápal, co a jak dál, najednou jsi se zjevil ty nebo Milan, a poradili nebo ukázali, jak byste to fotili. A to je pro mě nejcennější, vidět, jak to dělá profík, jak u toho přemýšlí, čeho si všímá apod. Dále mi to změnilo pohled na širokoúhlý objektiv, jak lépe pracovat s popředím a nebát se ani širokáč naklonit a využívat “kácejících linií”.

Co vám může individuální workshop přinést?

 • plně se se mnou budete moct ponořit do svého oblíbeného koníčku / činnosti
 • dostane se vám maximální pozornosti ze strany lektora
 • skvělé pro introverty, kteří nevyhledávají skupinové kurzy:-)
 • perfektní skloubení oddychu, zábavy, pohybu a vzdělávání
 • získáte ucelené informace ušité na míru vám, namísto trávení spousty hodin čtením článků či sledováním videotutoriálů s množstvím různých neuspořádaných informací

Lektor – Marek Ondráček

Fotografování krajiny se věnuji více než 10 let. Mé focení mě dovedlo až k firmě Olympus, kde jsem do roku 2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem a externím školitelem této značky. Jsem však schopný pomoci s nastavením fotoaparátů jakékoli značky a na workshopu jsou vítáni majitelé jakékoli zrcadlovky či bezzrcadlovky. Mám tedy dlouholetou praxi jak se samotným fotografováním, tak s lektorováním a komunikací s lidmi. Předávání znalostí a zkušeností ostatním bez ohledu na jejich aktuální fotografickou úroveň je pro mě velmi naplňující a vždy mám radost, když účastníci odcházejí z workshopu obohaceni, což je mým cílem. Další info naleznete v sekci “O mně” 🙂

NĚKOLIK MOMENTEK Z PROBĚHLÝCH SKUPINOVÝCH WORKSHOPŮ

POTŘEBNÉ Vybavení

Jednoduše pracujeme s tím, co máte. Může to být dokonce i chytrý telefon či digitální kompakt, se vším se dá udělat dobrá fotka, byť v omezenějším rozsahu než se zrcadlovkou či bezzrcadlovkou.

Určitě je vhodné mít také stativ, ale pokud nemáte, není to problém – rád vám v případě potřeby půjčím svůj.

Pokud se chcete více zaměřit také na úpravu fotek, doporučuji přinést si vlastní notebook, případně můžu postupy ukázat na svém.

Fotoaparáty a objektivy Olympus k zapůjčení!

Po domluvě je možné po dobu konání workshopu zapůjčit fotoaparát a / nebo objektiv značky Olympus a poctivě ho vyzkoušet v praxi. Ideální pro každého, kdo se rozhoduje o koupi, nebo by čistě chtěl vyzkoušet tuto foto techniku jinde než na prodejně.

Doprava a cena

Individuální workshop nabízím ve dvou variantách:

Krátký

 • cca 4h s východem nebo západem slunce (všední den)
 • Cena: 3.500 Kč

Dlouhý

 • cca 8h s východem nebo západem slunce (všední den)
 • Cena: 5.990 Kč

V ceně nejsou zahrnuty náklady na dopravu, které představují 5 Kč / km. Další výdaje, jako parkovné či vstup na vybrané lokality (např. Pravčická brána) hradí rovněž klient.

Doprava klienta není součástí nabídky workshopu a klient řeší vlastní dopravu individuálně. Je ale možné domluvit se na spolujízdě mimo rámec workshopu.

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP – IDEÁLNÍ DÁREK

Také každý rok řešíte, jakým Vánočním či narozeninovým dárkem potěšit své blízké? Kolem nás je spousta věcí a všeobecně se dá říci, že věci, které opravdu potřebujeme, již máme, nebo si je sami pořídíme. V duchu hesla “Nejlepší věci na světě nejsou věci” tak stoupá obliba zážitků jako ideálních dárků. Co pak může být lepšího, než dárek, který umožní dotyčnému ponořit se do své profese či oblíbeného koníčku a posunout se v něm dál? Proto jdu takovému způsobu naproti a nabízím v případě zájmu vystavení poukazu v dárkovém vzhledu.

Objednávkový formulář

Odesláním Registračního formuláře se přihlašujete na individuální fotografický workshop. Přihláška není závazná do zaplacení zálohy.

Leave a comment