Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

FotografickÉ workshopY / FOTOkurzY / FOTOEXPEDICE

Dárkové poukazy

Fotografický workshop (fotokurz) je mnohem více než jen školou fotografování. Je zážitkem, který ve vás zůstane mnoho měsíců, let, nebo také celý život a pro nadšeného fotografa představuje perfektní dovolenou:-)

Kolem nás je spousta věcí a všeobecně se dá říci, že věci, které opravdu potřebujeme, již máme, nebo si je sami pořídíme. V duchu hesla “Nejlepší věci na světě nejsou věci” tak stoupá obliba zážitků jako ideálních dárků. Co pak může být lepšího, než dárek, který umožní dotyčnému prožít čas v krásné přírodě a ještě se posunout ve svém oblíbeném koníčku? Proto jdu takovému způsobu naproti a nabízím v případě zájmu vystavení poukazu v dárkovém vzhledu. Zároveň je možné v rámci dárkového poukazu zajistit také rezervaci ubytování, aby příjemce nemusel nic dalšího vyřizovat.

Pro koho jsou workshopy určeny?

Základem je vztah ke krajině, přírodě a jejich focení. Nezáleží, jestli je účastník začátečník nebo zkušený fotograf – přestože budeme převážně venku, bude dost prostoru na praxi, ale i teorii, kterou bude rovnou možné vyzkoušet v terénu, aby účastníci jen neposlouchali pojmy, jejichž užití si lze někdy obtížně představit. Zaměřuji se na samotné ovládání a nastavení fotoaparátu, práci s ohnisky a zejména pak na kompozici a výběr motivu a lokality.

Proč to dělám?

Fotografování krajiny i samotný pobyt v ní je pro mě vždy intenzivní zážitek, který mě nabíjí, naplňuje a umožňuje mi prožívat daný okamžik. Když se mi podaří všechny dojmy přenést do fotky tak, že je mohou vnímat i ostatní, je radost dvojnásobná. Chci účastníkům předat mé znalosti a zkušenosti, aby také mohli z focení i bytí v krajině mít silné zážitky a dokázali je přenést do svých fotografií, které nadchnou a chytnou za srdce je i každého, kdo je uvidí.

Jak workshopY probíhAJÍ?

V rámci workshopů se prolíná teoretická část s praktickou. Část strávíme s přednáškami, abychom následně vše vyzkoušeli v praxi v terénu. Workshopy jsou obecně vhodné prakticky pro jakoukoli věkovou / zdatnostní kategorii. Celkově se snažím workshopy ladit spíše do pohodové roviny a případné namáhavější úseky kombinuji s místy, kam se dá dojet autem apod. Určitě je ale nutné mít základní schopnost chodit, tedy nemít přímo nějaké zdravotní omezení, které by účastníka omezovalo v pohybu. V průběhu dne také vyčleňuji prostor pro odpočinek a nabrání sil. Workshopu se často účastní lidé (před)důchodového věku, čemuž náročnost v rámci možností přizpůsobuji.

Více informací se dozvíte na stránkách konkrétních workshopů / fotoexpedic.

OHLASY ÚČASTNÍKŮ

Václava B.

Musím říct, že to pro mě byl moc příjemně strávený čas. Určitě jsem se dozvěděla mnoho užitečných informací, mj. o světle a správně nasvícených objektech a využití mobilních aplikací pro pohyb slunce. Takže podtrženo sečteno, mám se společného setkání velmi příjemný pocit pocit moc ráda jsem Vás potkala osobně a vím kdo se skrývá za skvělými fotografiemi a také mám větší motivaci se zlepšovat.

Zlatka G.

Chcem sa Vám pekne poďakovať za Váš prístup a snahu odovzdať nám čo najviac názorných teoretických poznatkov ale hlavne praktických skúseností. Spoznala som krásnu lokalitu, ktorú som predtým obdivovala len na internete, príjemných ľudí a hlavne mám pocit, že ma to v krajinárskej fotografii posunulo ďalej :).

Milan M.

Musím říci, že každý mne zatím nabil spoustou energie a při jízdě domů jsem si pokaždé říkal, že jsem byl pryč asi týden, než jsem si uvědomil, že to bylo v podstatě “pár” hodin. Atmosféra úžasná a kolegové i vy jako lektoři super:-).

Ivan M.

Vaše workshopy jsou pro mě vždy inspirativní a mnoho si z nich odnesu! Nehledě na nové dovednosti, tak i lokace, kam bych se asi sám obtížněji dostával 🙂

NĚKOLIK MOMENTEK Z PROBĚHLÝCH WORKSHOPŮ

Lektor – Marek Ondráček

Fotografování krajiny se věnuji více než 10 let. Mé focení mě dovedlo až k firmě Olympus, kde jsem do roku 2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem a externím školitelem této značky. Jsem však schopný pomoci s nastavením fotoaparátů jakékoli značky a na workshopu jsou vítáni majitelé jakékoli zrcadlovky či bezzrcadlovky. Mám tedy dlouholetou praxi jak se samotným fotografováním, tak s lektorováním a komunikací s lidmi. Předávání znalostí a zkušeností ostatním bez ohledu na jejich aktuální fotografickou úroveň je pro mě velmi naplňující a vždy mám radost, když účastníci odcházejí z workshopu obohaceni, což je mým cílem. Další info naleznete v sekci “O mně” 🙂

ZAKOUPENÍ DÁRKOVÉHO POUKAZU

Dárkové poukazy ke konkrétním workshopům můžete zakoupit vyplněním přihlašovacího formuláře na stránkách konkrétních workshopů. Pokud máte zájem o univerzální dárkový poukaz v libovolné hodnotě (vzor přiložený níže), se kterým by si příjemce poukazu mohl sám zvolit workshop, na který se přihlásí, můžete níže na této stránce vyplnit objednávku.

OBJEDNÁVKA

UNIVERZÁLNÍ POUKAZ
Poukaz bude vždy možné použít k částečné úhradě workshopu, který je dražší než jeho hodnota. V případě jeho použití na workshop s nižší hodnotou se rozdíl v částkách nekompenzuje.
VŠP se týkají mých fotografických workshopů a fotoexpedic a upravují smluvní vztah mezi mnou (lektorem) a jejich účastníky, resp. objednateli.