Scroll Top
19th Ave New York, NY 95822, USA

INDIVIDUÁLNÍ WORKSHOP

Fotografování interiérů a architektury

Fotografický workshop pro všechny, kteří chtějí individuální přístup a naučit se co nejvíce. Pokud zrovna nestudujete fotografii na umělecké škole, nezbývá vám, než čerpat informace z různých článků a videí, jichž je dnes internet plný. Vzniká z toho pak dokonalý guláš, z něhož je těžké si vzít něco skutečně užitečného. Individuální workshop je asi nejlepší způsob, jak se jednoduše, přímočaře a navíc zábavně dobrat skutečně fungujících postupů, tipů a triků jak působivě fotografovat interiéry a architekturu.

Proč to dělám?

Fotografování interiérů a architektury je jedna z náročnějších fotografických disciplín (samozřejmě pokud to chcete dělat opravdu dobře). Oproti focení krajiny klade mnohem vyšší nároky na cit pro detail a kreativitu. Ještě více je zde potřeba schopnost dobře pracovat s (mnohdy omezeným) prostorem tak, aby do sebe vše dobře zapadlo a stejně tak se světlem, které máte mnohem více pod kontrolou, což poskytuje příležitosti, jak fotku výrazně vylepšit, nebo naopak spolehlivě zkazit. Když se to ale povede, pocit z takto vytvořené fotografie je opojný. Chci, abyste také pociťovali ten pocit uspokojení z dobře odvedené práce a skvěle vypadající fotografie – to je důvodem a smyslem mé nabídky individuálního workshopu.

Pro koho je individuální workshop určen?

 • Pro jednotlivce, nebo s sebou můžete vzít i partnera, kolegu či kamaráda
 • Pro realitní makléře, kteří chtějí posunout úroveň svých fotografií o úroveň výše a lépe tak prezentovat nabízené nemovitosti
 • Pro ty, které baví focení architektury a chtějí se v něm posunout dál, bez ohledu na aktuální úroveň znalostí
 • Pro každého, kdo chce lépe porozumět své foto technice a být si jistý v jejím ovládání

 

Proč se zúčastnit individuálního workshopu?

Workshopu se účastníme pouze vy a já (+ případně další člověk, kterého přivedete). Jako lektor vás povedu, abyste se naučili a osvojili si práci s fotoaparátem, kompozicí, nebo i grafickým editorem a co je velmi důležité – s prostorem a světlem. Věnuji se stoprocentně a pouze vám, a je tedy možné předat vám toho mnohem více než na skupinovém workshopu. Zejména se můžeme věnovat konkrétněji oblastem, které vás zajímají nejvíce, ať už je to technika, práce s prostorem či úpravou fotek. Vedle rad, jak vhodně nastavit fotoaparát vám také pomůžu s případným výběrem vhodného objektivu či fotoaparátu, pokud uvažujete o koupi nového.

Jak workshop probíhá?

V první řadě se domluvíme na termínu a lokalitě, kde workshop uspořádáme. Dle vašich preferencí můžeme fotit spíše architekturu venku, nebo interiér buď v domě / bytě, který zvolíte, případně je možné pronajmout např. apartmán přes Airbnb, který pak v případě, že pojedete zdaleka, můžete využít i k přenocování.

V rámci workshopu se zaměříme na oblasti, které vás zajímají nejvíce, přičemž se bude prolínat teorie s praxí. Je možné zaměřit se více na samotné focení, práci s prostorem, svícením apod., nebo je možné větší důraz klást na zpracování fotek v grafickém editoru – vše je na individuální domluvě.

OHLASY ÚČASTNÍKŮ SKUPINOVÝCH WORKSHOPŮ
Václava B.

Musím říct, že to pro mě byl moc příjemně strávený čas. Určitě jsem se dozvěděla mnoho užitečných informací, mj. o světle a správně nasvícených objektech a využití mobilních aplikací pro pohyb slunce. Takže podtrženo sečteno, mám se společného setkání velmi příjemný pocit pocit moc ráda jsem Vás potkala osobně a vím kdo se skrývá za skvělými fotografiemi a také mám větší motivaci se zlepšovat.

Zlatka G.

Chcem sa Vám pekne poďakovať za Váš prístup a snahu odovzdať nám čo najviac názorných teoretických poznatkov ale hlavne praktických skúseností. Spoznala som krásnu lokalitu, ktorú som predtým obdivovala len na internete, príjemných ľudí a hlavne mám pocit, že ma to v krajinárskej fotografii posunulo ďalej :).

Milan M.

Musím říci, že každý mne zatím nabil spoustou energie a při jízdě domů jsem si pokaždé říkal, že jsem byl pryč asi týden, než jsem si uvědomil, že to bylo v podstatě “pár” hodin. Atmosféra úžasná a kolegové i vy jako lektoři super:-).

Ivan M.

Vaše workshopy jsou pro mě vždy inspirativní a mnoho si z nich odnesu! Nehledě na nové dovednosti, tak i lokace, kam bych se asi sám obtížněji dostával 🙂

Co vám může individuální workshop přinést?

 • dokážete se vypořádat s náročnými světelnými situacemi
 • naučíte se nasvítit prostor tak, aby ožil a získal atmosféru
 • zdokonalíte své vidění a vnímání prostoru
 • ujasníme si fungující postupy jak vytvořit působivé fotky, které prodávají
 • plně se se mnou budete moct ponořit do svého oblíbeného koníčku
 • dostane se vám maximální pozornosti ze strany lektora
 • skvělé pro introverty, kteří nevyhledávají skupinové kurzy:-)
 • získáte ucelené informace ušité na míru vám, namísto trávení spousty hodin čtením článků či sledováním videotutoriálů s množstvím různých neuspořádaných informací

Lektor – Marek Ondráček

Fotografování krajiny se věnuji více než 10 let. Mé focení mě dovedlo až k firmě Olympus, kde jsem do roku 2020 působil jako produktový specialista a dodnes jsem ambasadorem a externím školitelem této značky. Jsem však schopný pomoci s nastavením fotoaparátů jakékoli značky a na workshopu jsou vítáni majitelé jakékoli zrcadlovky či bezzrcadlovky. Mám tedy dlouholetou praxi jak se samotným fotografováním, tak s lektorováním a komunikací s lidmi. Předávání znalostí a zkušeností ostatním bez ohledu na jejich aktuální fotografickou úroveň je pro mě velmi naplňující a vždy mám radost, když účastníci odcházejí z workshopu obohaceni, což je mým cílem. Další info naleznete v sekci “O mně” 🙂

POTŘEBNÉ Vybavení

Jednoduše pracujeme s tím, co máte. Může to být dokonce i chytrý telefon či digitální kompakt, se vším se dá udělat dobrá fotka, byť v omezenějším rozsahu než se zrcadlovkou či bezzrcadlovkou.

Určitě je vhodné mít také stativ, ale pokud nemáte, není to problém – rád vám v případě potřeby půjčím svůj.

Pokud se chcete více zaměřit také na úpravu fotek, doporučuji přinést si vlastní notebook, případně můžu postupy ukázat na svém.

Fotoaparáty a objektivy Olympus k zapůjčení!

Po domluvě je možné po dobu konání workshopu zapůjčit fotoaparát a / nebo objektiv značky Olympus a poctivě ho vyzkoušet v praxi. Ideální pro každého, kdo se rozhoduje o koupi, nebo by čistě chtěl vyzkoušet tuto foto techniku jinde než na prodejně.

Doprava a cena

Individuální workshop fotografování interiérů a architektury nabízím ve dvou variantách:

Krátký

 • cca 4-5h včetně východu nebo západu slunce (všední den)
 • Cena: 4.900 Kč

Dlouhý

 • cca 8-9h včetně východu nebo západu slunce (všední den)
 • Cena: 7.900 Kč

V ceně nejsou zahrnuty náklady na dopravu, které představují 5 Kč / km.

Případná doprava klienta není součástí nabídky workshopu a klient řeší vlastní dopravu individuálně.

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP – IDEÁLNÍ DÁREK

Také každý rok řešíte, jakým Vánočním či narozeninovým dárkem potěšit své blízké? Kolem nás je spousta věcí a všeobecně se dá říci, že věci, které opravdu potřebujeme, již máme, nebo si je sami pořídíme. V duchu hesla “Nejlepší věci na světě nejsou věci” tak stoupá obliba zážitků jako ideálních dárků. Co pak může být lepšího, než dárek, který umožní dotyčnému ponořit se do své profese či oblíbeného koníčku a posunout se v něm dál? Proto jdu takovému způsobu naproti a nabízím v případě zájmu vystavení poukazu v dárkovém vzhledu.

Objednávkový formulář

Odesláním Registračního formuláře se přihlašujete na individuální fotografický workshop. Přihláška není závazná do zaplacení zálohy.